Skip to content

STŘÍKANÁ PĚNOVÁ IZOLACE
VAŠE ČASTÉ OTÁZKY

KDE JE MOŽNÉ POUŽÍT STŘÍKANOU PĚNOVOU IZOLACI ?

Stříkaná pěnová izolace EXY se používá k téměř libovolné aplikaci od izolace základu, až po izolaci střech. Používá se nejčastěji k izolaci podkroví, k izolaci vnitřní strany střechy, aplikuje se mezi krokve. Užívá se k izolaci stropu, stěn, apod.  Aplikace je možná v průběhu celého roku. Nicméně, každá pěnová izolace má své aplikační vlastnosti a nesmí být zaměněna.  Například pěna na základy nemůže být použita na izolaci plochých střech, má totiž zcela odlišné parametry. Pro izolaci základu není doporučeno používat otevřené buněčné pěny, pro tento druh se používá zavřená struktura buňky. Odborníci naší firmy Vám rádi doporučí použití pro danou aplikaci.

Foukaná izolace se aplikuje „foukáním“ do dutin konstrukce. Nelze tedy se 100% jistotou zaručit, že je aplikována ve všech prostorách střešní konstrukce, zda izoluje těžko přístupná místa (úžlabí, arkýře, střešní okna…). Foukaná izolace často vlivem gravitace sesedá a tím vznikají tepelné mosty. U foukané izolace musí být vždy použita parotěsná folie z důvodu nasákavosti materiálu. Stříkaná pěnová izolace izoluje těžko dostupná místa, netvoří spáry a díky extrémně nízké nasákavosti nevyžaduje parozábranu, čímž eliminuje vznik plísní a bakterií.

STŘÍKANÁ NEBO FOUKANÁ IZOLACE? JAKÝ JE ROZDÍL?

JAK FUNGUJE DIFÚZNĚ OTEVŘENÁ PĚNOVÁ IZOLACE?

Stříkaná pěnová izolace EXY 09 je díky otevřené buněčné struktuře difuzně otevřená. Izolace Vašeho domu „dýchá“ a propouští tak vzdušnou vlhkost včetně škodlivých látek ven z domu. Díky extrémně nízké nasákavosti nepotřebuje parozábranu a tím významně zamezuje vzniku plísní, bakterií a eliminuje šíření alergenů. STŘÍKANÁ PĚNOVÁ IZOLACE EXY 09 MÁ NEJLEPŠÍ PARAMETRY IZOLAČNÍ PĚNY NA TRHU! Je navržena tak, aby konstrukce dýchala a propouštěla vodní páry. Má unikátní hodnoty v oblasti absorbce dle normy ČSN  EN 1609 – 0.682 (Kg.m2) a faktoru difúzního odporu dle normy ČSN EN 12086 – μ = 3,54 (propustnost vodních par) 

Všeobecně je doporučovaná vrstva stříkané pěnové izolace od od 15 do 30 cm, záleží však na energetické třídě izolované nemovitosti. Z naší zkušenosti doporučujeme provést nástřik v tloušťce 20 až 25 cm. Je to optimální řešení pro dokonalou izolaci Vaší stavby. Pokud není dostatečný prostor pro izolaci v takové vrstvě, tak je vhodné použít tvrdou pěnu s výrazně nižší tloušťkou nástřiku. 

JAKOU TLOUŠŤKU PĚNY JE NUTNÉ APLIKOVAT?

A CO ŠKŮDCI, KTEŘÍ ČASTO NIČÍ VATU? KUNY, MYŠI,MRAVENCI?

Stříkaná pěnová izolace neobsahuje žádné stopy potravin, ale to by nebyla dostatečná bariéra pro jejich vstup v případě, že by se rozhodla překousnout izolaci. Jednoduše škůdci jdou “cestou nejmenšího odporu”, a pokud nemohou odhalit zdroj potravy pak se za normálních okolností nepokoušejí bariérou projít. V tomto smyslu, stříkaná izolační pěna působí jako fyzická překážka a zápachová bariéra, která dlouhodobě vykazuje velmi výrazné snížení počtu škůdců v obydlích. Jejich výskyt je téměř nulový oproti případům „rozkousání“ a „roztrahání“ minerální vaty, kterých je opravdu moc.

Máme CE, tedy certifikovaný a odzkoušený produkt ve státních zkušebnách a laboratořích, nikoliv jen prohlášení o shodě, jak některé firmy nabízí a mohou si toto prohlášení vytvořit sami. Jedná se o německou stříkanou pěnu vrstvenou, nikoliv laicky řečeno „šlehačku“, která  nabyde v ohromných boulích (tímto vznikají vzduchové bubliny) a následně se ořezává (ořezávání pěny naruší její izolační vlastnosti).

JAK JE TO S CERTIFIKACÍ VAŠICH PRODUKTŮ ?